..........

Tomu, komu chci dát druhou šanci

24. srpna 2017 v 14:41 | anita barrasa |  30denní dopisová výzva

Milá Jano,

píšu ti o prázdninách, kdy si na školu nejspíš ani nevzpomeneš, asi bych si to měla nechat až na školní rok, ale ne, to nejde. Přijde mi zbytečné, abychom svůj poslední rok na Obchodní akademii strávily rozhádané. Nebo nevím, jestli se zlobíš ty na mě, já na tebe už ne, jestli jsem se někdy vůbec zlobila. Zpětně mi to vše připadá jako hloupá souhra náhod. Hloupost, na kterou jsme měly dávno zapomenout a jen se jí zasmát.

Ráda bych odešla s čistým svědomím, že jsem na střední škole udělala maximum jak ve výsledcích, tak i ve vztazích se spolužáky i učiteli. Přišla jsem sem přece získat další znalosti důležité do budoucna, ale také se zlepšit ve komunikaci a spolupráci s druhými, což je ještě o to potřebnější. Udělala jsem chybu v tom, že se chtěla obklopovat pouze lidmi, kteří si myslím, že jsou toho hodni. Ale to už hraničí s nadřazením. Doufám, že si nemyslíš, že jsem někdo, kdo potřebuje ostatní upozorňovat, že je lepší. Už dávno jsem přišla na to, že to nejspíš nebude ta správná cesta. Protože to bych nesměla mít své chyby, abych se mohla prezentovat jako dokonalá.

Měla jsem se dívat po těch, se kterými si rozumím, kterým vím, že mohu důvěřovat. Což nemůžu vědět nikdy, samozřejmě, ale u tebe jsem se zmýlila. Neříkám to na sto procent, ale ty rozhodně jsi člověk, který dělání hloupých pubertálních "zrad" v povaze nemá. Odsoudila jsem tě kvůli věci, kterou jsi neudělala a nikdy se pak neodhodlala k omluvě a nápravě. Až teď. Je to pozdě a počítám s tím, že mě stejně pošleš do háje. S tím jsem smířená.

Pravda je, že nazývat to "druhou šancí pro tebe" není to pravé. Spíš pro mě. Omluv mé cholerické já. Neumí se ovládat a zlepšování nepřichází v úvahu ani s přicházejícím věkem. Přesto se pokusím být chvíli klidnou dívkou, která má ráda lidi. Jako jsi ty. Virtuálně ti potřásám rukou a spolu vykračujeme vstříc poslednímu roku.

Anna
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.