..........

Někomu z jiné země

31. srpna 2017 v 11:41 | anita barrasa |  30denní dopisová výzva

Milá M.,

píšu ti více jak rok po našem jediném setkání - které mimochodem věřím, že nebylo poslední. Letos nám vánoční Vídeň neunikne! Asi se pouze usměješ, protože si často píšeme o různých věcech, ale snad nikdy jsme jedna druhé nestrkaly nos do soukromí. Tenhle dopis trochu soukromější bude. Ale netřeba mít strach. Nebudu s tebou řešit chlapy, protože vím, že máš oči stejně jenom pro jednoho, ani dívčí věci, protože to není tvůj šálek čaje. V tomto ohledu jsme se sešly. Mluvit hodiny o oblečení bych vážně nedokázala - s jedinou výjimkou. O tvých šatech s francouzskou vlajkou, a to k přemluvení tebe, abys mi je půjčila. Naštvání otce nad nevlastenectvím vlastní dcery bych pro jednou přežila.

Jsem ráda, že jsem přes internet našla osobu, jakou jsi ty. Internetu vděčím za vše, za poznání a hlavně za možnost komunikace i přes stovky kilometrů, které mezi námi vězí. Protože ačkoli jsme se viděly jen jednou, i tak si připadám, jako bych tě dokonale znala. Vím, že ti zase budu moci napsat, společně se pobavíme nad tím vším, co se na našem velkém a zároveň poměrně malém světě děje. I na dálku poznáváme odlišné kultury svých dvou zemí a přestože i přes slova cítím nizozemský vzduch plachtící kdesi u tebe, někdy bych ho chtěla ucítit naživo.

Myslím, že bychom mohly najít nějakou příležitost. Ostatně, příležitost se dá najít vždycky, jen musí plynout nějaká snaha z obou stran. Poté je všechno snadnější. Minule jsme to organizovaly na poslední chvíli a ještě poslední den nevěděly, jak to bude, takže to teď beru do vlastních rukou a snad zodpovědněji.

Brzy mám v plánu vyrazit do Anglie. A Nizozemsko je jednou ze zastávek, určitě se zastavíme v Amsterdamu alespoň na chvilku, než nasedneme na trajekt a zmizíme za kanálem La Manche... Tak budu ráda, když mi napíšeš, jestli o to stojíš. Tentokrát to naplánuji. Takže se se mnou nemusíš bát (to bych tak úplně neříkala, ale znáš mě).

Někdy na viděnou,

Anna
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss | Web | 31. srpna 2017 v 12:25 | Reagovat

Moc pěkný dopis!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.