..........

První den prázdnin

27. června 2017 v 17:41 | anita barrasa |  z mého života
Ano, prosím, klidně mě označte jako svini, která si přijde v šatičkách do školy jen na hodinku pro vysvědčení v pondělí a potom se od úterý fláká doma. Studenti obchodní akademie jsou na to zvyklí, že ředitelské volno se prostě neodpouští. Ale může jim to být srdečně jedno, protože jsou to přece oni, kdo mají volno, ne ti ostatní, kteří se musí v nenáviděné budově lopotit ještě po zbytek týdne.

Nikdy jsem nebyla typ, který by se honil za známkami a když už, tak jen ty poslední týdny. Ano, to občas přiletěla nějaká ta prosbička, na základce babička pekla koláče, uplácela jsem učitele zdravým domácím ovocem (vesničan se nezapře); takové ty klasické způsoby. Když přijde čas hádání o známky, vzpomenu si na svou sestřenici, která je věčně nespokojená, pokud jí nevychází čistá známka. Na výpisu pruh samých výborných, nikdo o nich nepochybuje, ale ona jakožto perfekcionistka i na jedničkách vždy nějakou chybku najde. Je úsměvné ji porovnávat s jejími spolužáky, kteří to s vypětím všech sil dotáhnou sotva na trojku, děkují za to a víc nechtějí.

Například já jsem se letos zlepšila a dokázala dotáhnout matematiku dokonce na chvatelitebnou. Ano, jsem na sebe pyšná, protože ač se snažím sama sobě vnutit, že na známkách nezáleží, stejně jsem každoročně naštvaná, že mě zase ta prohnaná věda o číslech porazila. Zůstává mi rozum stát, proč jsem si zvolila školu, kde mě bude provázet ve všech ročnících. Že jsem nešla na nějakou humanitní, kde bych celé dny filozofovala u společenských věd a jazyků a čísla znala jen kvůli tomu, abych věděla, kolik je hodin a kolik mě bude stát oběd.

Ale ne, už nechám hanění své školy, vždyť mě čeká po prázdninách poslední školní rok. Maturita. Nahání mi strach. Blíží se čím dál rychleji. Čas utíká. Brzy bude za dveřmi. Ale co, není čeho se bát. Ze žádných proradných předmětů maturovat nebudu a ty ostatní, mé oblíbené, jsou v mých silách. Víc bych se měla bát přijímaček... Inu, příští rok bude složitý a dost možná rozhodující. Tím se ale zatím nebudu trápit. Začínají prázdniny!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nana-ja | 27. června 2017 v 18:19 | Reagovat

Tak toto máme rovnaké, o rok tiež budem maturovať :-| Ale tak isto sa snažím ešte na to nemyslieť a užiť si prázdniny a po prázdninách máme teda, čo robiť, aby sme všetko zvládli.
A moje známky, tak isto som sa snažila ku koncu roka a opravila som si nejaké známky a najviac ma štve, že mám jednu 3, keby som ju nemala, tak som s vyznamenaním, ale no čo už, keď sa nepodarilo :/
Prajem ti veľa šťastia, nech to zvládneš a prajem krásne prázdniny ;-)

2 naoki-keiko | Web | 27. června 2017 v 18:57 | Reagovat

Matematice se dneska nevyhneš nikde. Já jsem studovala SŠ s vyloženě humanitním oborem a matiky jsme měli dost.
Jj, tím procesem jsem taky procházela. Rok před maturitou... máš se na co těšit. Hezké prázdniny :)

3 rainorchid | Web | 4. července 2017 v 0:16 | Reagovat

Pekne napísané - tak živo :D
To s tým uplácaním - vesnickým - moja mama zvykne robit u doktora. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.