..........

Mám hodně času a vlastně nemám

10. března 2017 v 18:12 | anita barrasa |  z mého života
Uznávám, že nadpis článku zní nesmyslně (jako poslední dobou všechno, což nechápu, ale musím se smířit s tím, že logika nikdy nebude můj kamarád). Ale dokáže nejlépe vystihnout moji současnou situaci. Času mám hodně, jenže ve výsledku hrozně málo. Vždycky si říkám, co všechno bych mohla stihnout, udělat, a nakonec se k ničemu nedostanu. Nebo se nedostanu k věcem, ke kterým chci, že mi i ten zbytek volného času ukradnou povinnosti. I jako školou povinná se stejně cítím zahlcená jinou prací, nutkáním, co všechno musím udělat - přestože mnohdy nemusím, jen mě můj mozek navádí, abych to udělala, nejspíš pro dobrý pocit - a představami, co se stane, když na něco z toho zapomenu.

Cítím, že poslední dobou jedu na maximum. Hlavně ve škole. Nervuji se téměř každou hodinu i při předmětech, při kterých nemusím. Poslední dobou jsem vystresovaná více než kdy dřív. Říkám si, že to nemůžu vydržet dlouho. Že to jednou musí skončit a vrátit se zase do starých kolejí. Neříkám, že bych měla někdy spoustu času a dělala si, co se mi zlíbí. Vždycky jsem byla tak trochu časově omezená. Odjíždím brzy a vracím se pozdě, na což jsem si zvykla. Ne ale na to, že ze mě tohle cestování, práce, škola vysaje všechnu energii, která mi zbývá. Nejhorší je, že ani ne tolik ta práce samotná, jako před ní předcházející prokrastinace a vymlouvání. Takže si tu ani tolik nestěžuju na zatíženost, jako na svoji neschopnost.

A tím pádem ignoruji své blízké a omezuji kontakt s nimi na minimum. Nemám čas. Přitom bych měla, kdybych si ho udělat chtěla. Znáte ten pocit? Víte, že byste měli něco dokončit, abyste se dočkali zaslouženého volna, ale odkládáte to? A pak to takhle vypadá. Nejspíš budu celý víkend dodělávat staré resty. A taky chci být s přáteli. Ale to bych se musela asi rozpůlit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss | Web | 10. března 2017 v 18:48 | Reagovat

Neboj se trochu zvolnit a nestresuj se tak, žijeme jenom jednou :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.