..........

Na bruslích

31. ledna 2017 v 18:38 | anita barrasa |  101 cílů za 1001 dní
Ostří bruslí vykresluje z ledu zdánlivě nesouvisející linie a hokejisté je rychlými nájezdy hokejkami zasypávají prachem sněhových vloček. Obrázky se pomalu ztrácejí v sítích křivkovitých drah projíždějících dětí, radostně mávajících a i skrze rudě promrzlé tváře se upřímně usmívajících. Děvčata se smějí a povídají si. Nováčci zápolí sami se sebou a se strachem z pádu se chytají mantinelu. Chlapci se otáčejí na hokejisty a jen jim tiše závidějí rychlost a obratnost, kterou sami postrádají. A mezi všemi si poněkud osamoceně jezdím já. Klikatou cestičkou, to samé kolo pořád dokola, dokud nezazní zapískání a změna směru. Občas se podívám na hodinky a nestačím se divit, kolik času už stačilo uběhnout. Připadám si, jako by se čas zastavil a já pořád kroužila a přemýšlela nad zastaveným světem kolem mě.

Už od doby, kdy jsem si díky škole poprvé stoupla na brusle, moje obliba k zimě vzrostla. Vždycky jsem ráda něco podnikala, jakýkoliv sport, i když jsem časem od většiny musela upustit. To od bruslení nikoliv. Není to tak náročné - stačí vzít brusle a vyrazit na kluziště. Není to sport, naopak, pokud máte kolem sebe kamarády, je to taky účinný způsob, jak si popovídat a pobavit se - a navíc se u toho hýbat. A to mám ověřeno. Mnohé moje kamarádky nenávidí tělesnou výchovu, slyším od nich, jak by ji nejraději zrušily a odmítají dělat cokoliv mimo školu, kde je k tomu "násilím" donutí, ale k bruslení se přemluvily. A když se učily, poznaly, že je to zábava. Uznávám, že padat na led už taková zábava není, ale pády a vstávání patří ke všem začátkům. Vlastně navazuji na svůj předchozí článek o chybných krocích: kdyby se nám vše povedlo hned na první pokus, byla by to nuda, ne?

Protože časem se všechno vypiluje a nakonec i ti začátečníci se konečně rozjedou, aniž by se drželi mantinelu, i ti chlapci se naučí korigovat své pohyby, trefí hokejkou puk a vystřelí jej směrem, kterým chtějí. I pro ty, co nechtějí hrát hokej ani soupeřit v rychlosti, je bruslení ideální. Skoro pro každého, kdo ani v zimním období nechce jen sedět doma, ač je ta letošní zima sebekrutější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.