..........

Geocaching

30. října 2016 v 15:07 | anita barrasa |  101 cílů za 1001 dní
Sbírat kešky je zábava, říkali. Může je sbírat každý bez rozdílu, říkali. Nebudeš chtít přestat a nepřestaneš se snažit, dokud ji nenajdeš, i kdyby ses měla hrabat pod zemí, říkali. Celkem mě zajímalo, proč mé blízké takhle pohltil geocaching. Říkala jsem si, že to musí být výjimečné dobrodružství, když jím tráví volné víkendy, které my nejraději proválíme u televize. Abych to pochopila, musela jsem to poznat na vlastní kůži.

Poprvé jsem se odhodlala v létě. A proto, že se mi nechtělo jít samotné, asistoval mi bratr (a později jsem přemluvila i otce, ač mě to stálo víc sil než samotné hledání). Nakonec jsem mohla být jen ráda, že mě mohl kdykoliv zachránit. Při prolézání různými křovisky se také hodí mít někoho rovnou po ruce, kdybyste se zasekli - v mém případě je to na místech s malým prostorem velmi časté; ne bezdůvodně jsou ale keše miniaturní a chytře schované -, případně ztratili. Budete na to dva. A taky zde mnohonásobně platí pořekadlo, že víc hlav víc ví.

Peripetie blondýn s GPS, počítáním souřadnic nebo nepochopením šifer či zadání by daly na několik dalších článků. Myslela jsem si, že mám alespoň základní smysl pro orientaci, ale vkládat vedení mé osobě je cesta do pekel. Naštěstí tu byl vždycky někdo, kdo to vzal za mě a hledání se rychle posunulo kupředu. Kdyby to zůstalo v mých rukou, možná jsme uvězněni a ztraceni v hlubokém lese ještě teď.

Dá se říct, že to zábava je. Hlavně pro ostatní, když mohou sledovat, jak někdo - já - něco beznadějně hledá. Pozná se taky, jak umíte spolupracovat - pro naši rodinu to bylo zkouškou důvěry, v níž jsme nakonec obstáli. A díky keškám jsme konečně získali čas, který můžeme trávit spolu a zároveň dělat něco zábavného a něco pro své zdraví. Kdybych chodila sama, nebavilo by mě to. Pro mě geocaching znamená chvíle s rodinou, které jsou sice vzácné, ale o to krásnější.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ronnie. | Web | 31. října 2016 v 22:37 | Reagovat

Baví mě hledat kešky. Poprvé jsem na ně vyrazila s kámošem, někdy před čtyřmi lety. Dřív jsem je teda hledala častěji než teď. Teď už nemám tolik čas. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.