..........

Minulé životy

26. května 2016 v 19:17 | anita barrasa |  téma týdne
Když už se dostávám do stavů přemýšlení nad čímkoliv na světě i mimo svět, často přemýšlím, zda jsem už několikátá kopie též osoby v různých staletích. Jedna část mě říká, že je to hloupost, každý život je jedinečný a nikdy nebudeme mít příležitost žít ho znovu; ale ta druhá část hloubá, hloubá a dochází jí, že možná dostává neustále další příležitosti k žití, aby překonala ty chyby, které dělala v životech minulých. O kterých sice neví, ale ty ji na sebe časem upozorní.

Je to třeba tak, že to, čím jsme se provinili ve svém prvním životě, se nám v tom následujícím - i když se zrodíme třeba i v jiné zemi, jiné kultuře, s rozdílnou osobností - vrátí i s úroky. Možná trpíme tím, co jsme kdysi prováděli, i když teď bychom to nikdy neudělali, je to něco, co se nám po letech vrací. To nejspíš nezjistíme. Pokud neexistuje spojení mezi různými světy, minulostí, přítomností a budoucností. Možná něco takového existuje, jen lidstvo nedospělo k jeho rozluštění. Možná je ještě spousta věcí, která zůstala zatajena a přijde s dalšími lety evoluce. O tom se my nedozvíme - ale naše kopie v budoucnosti možná ano.

Na světě žije tolik lidí a tolikero různých charakterů, které jsou si ale z většiny dost podobné. Každý má své vlastní jádro a ostatní vlastnosti získává během života díky zkušenostem. Ale kdybychom se nad sebou zamysleli od základů, zamysleli se nad některými svými zásadami, svým chováním v určitých situacích - a potom to porovnali s jinými osobnostmi napříč historií - možná bychom našli osobu, která byla naším minulým životem. A nemusí to být rovnou osoba, která psala dějiny světa, ale naopak můžeme najít svého dvojníka v selce máchající prádlo v řece nebo v zbloudilém poutníkovi, který procestoval celý svět, pokud sami máme toulavé boty.

Tuhle noc si budu jako často pokládat otázku: Čím jsem vůbec byla? A jak je možné pokračování duše v různých tělech? A i když je to možná jen moje další snílkovský nápad, třeba reálný základ má. Ale o tom ať si udělá obrázek každý sám.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anna | Web | 28. května 2016 v 17:43 | Reagovat

neskutečně zajímavé myšlenkové pochody. Pro mě samotnou je neskutečná představa, že jsem kdysi SKUTEČNĚ mohla žít. Byla jsem bohatá dáma, která zemřela při potopení Titanicu? Nebo jsem byla chudá děvečka na statku, zamilovaná do bohatého aristokrata? Kdo ví :).

2 Smilee | Web | 29. května 2016 v 12:41 | Reagovat

Strašně super článek.
Dost často o podobných věcech přemýšlím. Koho by také nezajímalo, kým byli v minulých životech. A je pravda, že se to může odrážet na našem chování nebo i na tom, co se nám má stát.
Teď si zase dlouho budu pokládat podobné otázky a budu o tom muset přemýšlet.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.