..........

Zkus to znovu

16. března 2016 v 20:41 | anita barrasa |  téma týdne
Před lety jsem zkoušela hrát závodně tenis. Snažila jsem se několikrát týdně dřít na kurtech, neustále se posouvat dál, přestože jsem neměla dobrou obuv, dvorec nebyl řádně upravený a často i silně pršelo, ale stejně jsem měla tolik odhodlání, že jsem sedla na vlak, odjela do nejbližšího města a strávila hraním celé odpoledne, jen dokud jsem nebyla se sebou spokojena (někdy až jsem tam padala vyčerpáním). Onemocněla jsem, ani to mě neodradilo. Zkoušela jsem to znovu. Zkoušela jsem znovu zničit své zdraví.


Myslela jsem, že moje tělo ničím neutrpí, přestože bylo slaboučké, ruce i nohy jako párátka, já jsem se cítila až příliš silně a velmi jsem se přecenila. Na začátku tím moje tělo netrpělo, po nemoci jsem trochu zvolnila tempo a nabírala síly. Měla jsem strach, že ztratím. Až jsem byla plná sil, znovu jsem zvedla náročnost tréninků. Trenér říkal, ať to nepřeháním, že se mi to vymstí. Já jsem byla hloupá a nedbala to. Vždy jsem mu to jako pravá slušňačka odsouhlasila, hrála, že odcházím domů, a jen co zmizel z dohledu, vrátila jsem se a hrála, hrála a znovu hrála.

Přišly další týdny a já se znovu těšila na kurt. Znovu jsem trénovala s obrovskou pílí, cítila jsem, jak už jsem se za tu dobu zlepšila a že jdu tou správnou cestou. Nedávala jsem 30 dvojchyb v zápasech a nevyhazovala jsem údery tak často mimo dvorec, minimálně to byl úspěch. Nikdy jsem nebyla přirozený talent, všechno jsem si musela oddřít a odpracovat, neuměla jsem přirozený švih, všechno jsem tahala silou

Po nějaké době přicházely bolesti, ale nebrala jsem to tak, zatla jsem zuby a vydržela. Až jsem se při jednom tréninku chtěla vší silou opřít do bekhendu a ucítila bodavou bolest v rameni, která vystřelovala do celé paže. Ta bolest mi otupila mysl na tolik, že jsem nebyla schopna hrát, po nějaké době jsem nemohla vůbec ramenem pohybovat. Vyrazili jsme rovnou do nemocnice.

Celou dobu jsem nevěřila, že to mohlo být tím, jak jsem to přeháněla s tréninky, věřila jsem, že ve sportu se jednoduše musí počítat se zraněním. A hlavně, že se to rychle vyřeší a já budu moci pokračovat. Že se znovu vrátím na kurty a opravdu začnu hrát závodně, jak jsem k tomu měla úspěšně nakročeno.

Jenže jsem uslyšela těžký verdikt. Že teď nebudu moci dlouhou dobu hrát. Že teď budu muset být v naprostém klidu, jakmile to bude možné, chodit na rehabilitace a celou dobu být pod prášky. Za tu dobu jsem dost popřemýšlela a rozhodla se, že pokračovat nebudu. Že mi to za to nestojí, protože zdraví máme jen jedno. Od té doby hraju jen rekreačně.

Našla jsem si nový koníček, kdy si na sebe dávám větší pozor. Dostatečné množství sportu i odpočinku, nepřepínat se, nepřetěžovat ramena. Chodím běhat. I tam je to dost o zkoušení. Musíte toho dost uběhnout, zkoušet to, běžet nějakou vzdálenost třeba tisíckrát, než konečně dosáhnete svých cílů.

Ale nejen sport, i život je o zkoušení. Byla by nuda, kdyby se všechno povedlo hned na poprvé, ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fredy | Web | 17. března 2016 v 10:22 | Reagovat

to mě mrzí, že tě to bolelo... snad už je ti lépe... :-)
můj koníček je plavání.... ;-)

2 Ilía | E-mail | Web | 18. března 2016 v 18:15 | Reagovat

Vážně moc dobře napsaný článek. Moje kamarádka si při volejbale zničila koleno, mě a moje rozhašené zdraví nejspíš začaly večery a večery u koní...  myslím, že každý máme to svoje. Jsem za tebe ráda, že můžeš alespoň hrát, že ses toho nemusela vzdávat úplně. :)

3 Anna | Web | 20. března 2016 v 15:19 | Reagovat

Já jsem na sport strašný trdlo a poleno, ale vyzkoušela jsem už mnoho sportů. K mému neštěstí byly všechny ty sporty skupinové, což pro introverta jako jsem já, bylo těžké. Neumím se zapojovat.

Mrzí mě, že to takhle s tvým snem dopadlo. Doufám však, že v nynější době jsi šťastná právě s tím, co děláš :). Hodně štěstí!

4 Anex | Web | 31. března 2016 v 23:53 | Reagovat

Já jsem hrála závodně volejbal a taky jsem musela skončit, protože se mi totálně rozhrkaly klouby. Kolena, kotníky....všechno totálně doje*aný :/ takže ti v tomhle docela dobře rozumim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.