..........

Vstávej, je ráno

24. února 2016 v 18:19 | anita barrasa |  téma týdne
"Vstávej, je ráno."

Už jen nostalgicky vzpomínám, jak mě takhle maminka ráno budila, když měla ráno čas a vždy otevřela okno, roztáhla pestrobarevné závěsy a pokoj rozsvítily sluneční paprsky. To byla ta nejkrásnější rána, která jsem zažívala, přestože mi v té době připadala všední, brzy jsem pochopila, jak důležitý byl jejich význam, přestože se jednalo o maličkost. V té době mi bylo tak pět let, chodila jsem do školky s německými dětmi (přestože jsem uměla lépe česky než německy, ale těšila jsem se tam, tehdy jsem byla tak krásně dětsky věčně optimistická) a každé ráno jsem si domlouvala, že mě probouzejí princezničky, případně sudičky, které mi přejí, abych měla krásný den, a tak do něj vždycky vykročila. Byly to krásné časy.

Přestěhovali jsme se do Čech. Najednou jsem už neměla svou krásnou postýlku, měsíček a hvězdičky nad hlavou. V nové posteli mě doprovázel tísnivý pocit, že sem nepatřím. Bylo mi těžko, každé vstávání bylo smutné, maminka za mnou nechodila, protože jsem už byla velká. Jak mi to v té době začalo chybět.

O pár let později se můj spánkový režim opět posunul. Už to nebylo krásné "vstávej, je ráno", nýbrž nepříjemné skákání budíku, který jako by mi říkal: "Vstaň, rychle se umyj a poběž na vlak!" Vypínat ho můžu jak chci, ale jen co opět obrátím hlavu ke spánku, začne křičet: "Vlak už ujíždí, vlak už ujíždí!" Jen co vstanu, musím obstarat takových věcí, a když mám vše hotové, zase odcházím.

Nemůžu ležet v posteli, zůstat ještě chvilku, sledovat probouzející se slunce, krásně snít o princezničkách a měsíčcích a hvězdách. Všechno je to pryč.

Nezbývá mi nic jiného, než vzpomínat na doby, kdy jsem večer usínala jen proto, abych ráno zažila opět tak krásné probuzení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monika | Web | 27. února 2016 v 18:53 | Reagovat

Krásný blog. Hledám blog kámoše ♥
přídáš se?
http://withmonica.blog.cz/1602/friendly-blogs

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.